Projekt Sport

Ruszaj się z głową !

24.05.2015

HIPODROMOWY CROSS BIEGOWY


HIPODROMOWY CROSS BIEGOWY

Zabawa dla wszystkich - bieganie dla wszystkich.
Co wiemy o atrakcjach?
Biegi dla dzieciaków (indywidualny i drużynowy-rodzinny), nagrody (zabawkowe, edukacyjne oraz smakołyki).
Będzie miasteczko piknikowe w którym czas umilą nam animatorzy zabaw z dziećmi  - Trenerzy,
trenerzy karate http://www.karatewesola.pl/
Zapewnimy mało znaną lecz niesamowicie przydatną dla biegaczy i narciarzy biegowych formę aktywności fizycznej. Po krótkim przeszkoleniu każdy chętny do wyścigów będzie mógł zmierzyć się z dystansem 250m na ergometrze wioślarskim (dziękujemy http://mos2.pl/)
Swoje stoisko będzie miała przychodnia DoktorA ( http://www.doktora.pl/ ), która zapewnia porady dietetyczne i fizjoterapeutyczne.
O sercu w naszym sportowym i niespotowym życiu porozmawiać będzie można z kardiologiem.
Strona główna http://crosswesola.blogspot.com/ 

O imprezie:
Towarzystwo Narciarskie "Biegówki" Wesoła po raz drugi organizuje na Hipodromie w Warszawie-Wesołej Hipodromowy Cross Biegowy, czyli zawody w biegach przełajowych składające się z czterech niezależnych konkurencji. Ponadto na dystansie 2,5km i 10km kazdy uczestnik może zgłosić się do dodatkowej klasyfikacji - przenieś swoje kilogramy.

 

 

 

Jedyny taki bieg! Przenieś swoje kilogramy!
Hipodromowy Cross Biegowy kolejny już raz poprowadzi również klasyfikację dodatkową "Przenieś swoje kilogramy". A w niej zwycięży zawodniczka lub zawodnik, który uzyska najlepszy rezultat w stosunku do swojej masy ciała. W biurze zawodów (piątek i sobota) na zawodników startujących w biegach dla dorosłych, będą czekały nie tylko pakiety startowe, ale też waga. Ci, którzy zdecydują się na nią wejść, będą rywalizować i o tytuł najszybszego, i tego, który najsprawniej przenosi swoje kilogramy.

 

Szczegóły dotyczące dystansów:
Bieg Przesilenia, czyli bieg terenowy na dystansie około 10 km, rozgrywany na trasie z przewyższeniami do 20 m na każdej dwuipółkilometrowej pętli, położonej w lesie (ok. 60%) i terenie otwartym z podłożem trawiastym (ok. 40%). Z uwagi na dystans i wymagający przebieg trasy (znaczne przewyższenia), start w tym biegu rekomendujemy osobom o dobrym przygotowaniu wytrzymałościowym. 


Bieg Sobótki, czyli bieg terenowy na dystansie około 2,5 km, rozgrywany na tej samej trasie, co Bieg Przesilenia. Bieg przeznaczony jest dla wszystkich chętnych bez względu na poziom przygotowania sportowego - także dla osób maszerujących z kijami nordic walking. 

Bieg Żuków, czyli bieg terenowy na dystansie około 500 m, dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych, rozgrywany na terenie otwartym z podłożem trawiastym, bez znacznych różnic wysokości. 

Sztafeta Świętojańska, czyli bieg drużyn trzy- lub czteroosobowych, rozgrywany na dwóch oddzielnych pętlach różniących się długością i ukształtowaniem terenu. Długość pętli: 500 m (łatwa, płaska), 2,5 km (trudna, z przewyższeniami). Kolejność pokonywania pętli: 500 m; 2,5 km; 2,5 km; 500 m.